Bağımlılık Psikolojisi Yüksek Lisans Programı Olan Üniversitelerin Listesi

Bu içerikte Bağımlılık Psikolojisi alanında yüksek lisans programı olan üniversiteleri derledik. Ayrıca bu alana benzer olan Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programı olan üniversitelerin listesine ve Bağımlılık Yüksek Lisans Programı olan üniversitelerin listesine de yazıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İçeriğin sonunda ise psikoloji alanındaki diğer yüksek lisans programlarını ve bu programların hangi üniversitelerde olduğunu kronolojik olarak listeledik. Herhangi bir eksik ve hata görmeniz durumunda ya da aklınıza bir şey takılması durumunda yorumlara yazmaktan hiç çekinmeyin.


1) Hasan Kalyoncu Üniversitesi – Bağımlılık Psikolojisi Yüksek Lisansı

Programın Dili: Belirtilmemiş
Eğitim Süresi:
2 yıl
Eğitim Türü: Belirtilmemiş
Tez Durumu:
Tezli
Başvuru Koşulları:
Bağımlılık Psikolojisi yüksek lisans programına başvuran adayların Psikoloji ya da Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Bağımlılık Psikolojisi Tezli Yüksek Lisans programına başvuracak adayların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi olarak yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavından (ALES) başvurduğu programın puan türünde (EA) en az 55 puan almış olmaları gerekmektedir. Adayın başvuru dosyası üzerinden yapılacak olan ön değerlendirme sonucu saptanan kriterlere uygun görülen tüm adaylar bilim sınavına girmeye hak kazanır. Klinik psikoloji tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarında, yapılan yazılı bilim sınavından anabilim dalının belirlediği baraj puanın altına alan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmaz, mülakata girme haklarını kaybederler. Yazılı bilim sınavında başarılı bulunan adaylar mülakata alınırlar. Mülakatların tamamlanmasının ardından, programa girmeye hak kazanan asil ve yedek listeler Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından duyurulur.
Program Ücreti: Belirtilmemiş
Kontenjan: Belirtilmemiş
Daha fazla detay için tıklayınız.


2) İstanbul Gelişim Üniversitesi – Bağımlılık Psikolojisi Yüksek Lisansı

Programın Dili: Belirtilmemiş
Eğitim Süresi:
2 yıl
Eğitim Türü: Belirtilmemiş
Tez Durumu:
Tezli
Başvuru Koşulları:
Belirtilmemiş
Program Ücreti: Belirtilmemiş
Kontenjan: 3
Daha fazla detay için tıklayınız.PSİKOLOJİNİN DİĞER ALT ALANLARINDAKİ
YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

Written by

Mehmet Can Kocaman

46 Posts

Merhaba, ben Mehmet Can Kocaman. Psikolojiye olan ilgimden dolayı kurduğum Anlaşılır Psikoloji'de anlaşılır bir dille araştırmalarımı ve kişisel yazılarımı paylaşıyorum. Benimle iletişime geçmek için sitenin iletişim kısmını veya mail adresimi kullanabilirsiniz.mail: [email protected]
View all posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *