Yazar Ol

Anlaşılır Psikoloji Yeni Yazarlarını Arıyor

Merhabalar.  Sitemize psikolojiyle ilgili içerik ya da içerikler üretebilecek, Psikoloji veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans öğrencileri arıyoruz. 🙂


Anlaşılır Psikoloji’de yazar olmak ne anlama geliyor, yazarın görevi nedir?

Bildiğiniz gibi sitemizde psikolojiyle doğrudan ilişkili konuları anlaşılır bir dille anlatmayı çalışıyoruz. Ancak bunun için ekibimiz yetersiz kalıyor. Bu yetersizliği gidermek için yeni içerik oluşturucuları (yazarlar) arıyoruz. Yazarlık diye sizden beklediğimiz şey şu: ilginizi çeken bir bir konuyu bilimsel kaynaklardan araştırıp kopyala yapıştır yapmadan, özgün bir şekilde, anlaşılır bir dille yazmanız. Sadece 1 kez yazı yazmak yazarlık için yeterlidir. Yazarlık, devamlı bir görev değildir.


Yazar olma şartları nelerdir?

Öncelikle ilk şartımız öğrenci olmanız. Anlaşılır Psikoloji, üniversite öğrencilerini, kendilerini gösterebilmeleri ve geleceklerini daha iyi şekillendirebilmeleri konusunda desteklemektedir. Bu bağlamda da yazar olarak yalnızca üniversite öğrencilerini kabul ediyoruz. Ayrıca psikoloji alanındaki derin alan istismarına da karşı olduğumuz ve içeriklerimizde, alana dair kapsamlı bilgi sahibi olanları seçmek istediğimiz için her üniversite bölümünün öğrencilerini kabul edemiyoruz. Sitemizde yazar olmak istiyorsanız: Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyoloji, Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi ve Özel Eğitim bölümlerinin herhangi birinde örgün olarak öğrenci olmalısınız.

Üstte yazan ilgili bölümlerde örgün öğrenci olma niteliğini taşıyorsanız, yazar olmanız için bir engel kalmadı demektir. Yalnızca, yazınızı göndermeniz ve bizim de inceleyip onay/ret kararı vermemiz kalıyor. Kolay kolay reddetmeyeceğimize emin olabilirsiniz 🙂


Yazarlara ücret veriliyor mu?

İleride ne olacağını kestirmek güç ancak üzülerek söylüyoruz ki şimdilik bu mümkün gözükmüyor. Yazarlara ücret veremememizin tek sebebi, sitenin giderlerinin; gelirlerinden daha fazla olması. Bu şartların ileride değişmesi halinde, bu politikamız güncellenebilir.


Yazar olmak size ne katacak?

Tek bir içeriğiniz varsa bile sizi yazar bölümüne ekleyeceğimizi söyledik. Kısa biyografiniz, fotoğrafınız ve iletişim bilgilerinizin olduğu bu bölüm sayesinde yazdıklarınızı okuyanlar sizi tanıyabilecek. Kendinizi insanlara, ortaya koyduğunuz içerikler sayesinde tanıtabileceksiniz. Kişisel gelişim, emek ve üreticiliğin oldukça önemli olduğu son yıllarda, ortaya koyduğunuz şeyleri (araştırmalarınızı, yazılarınızı) referans gösterme şansınız olacak.


Hâli hazırda bir içeriğiniz var ve paylaşmak mı istiyorsunuz?

Öyleyse hiç beklemeden bizimle iletişime geçin!


Nasıl yazar olabilirsiniz?

Eğer bu sayfaya tesadüfen ulaştıysanız aşağıdaki formu doldurduğunuzda size Whatsapp veya mail yoluyla ulaşıp, sorularınızı cevaplamak için elimizden geleni yapacağız.