Adli Psikoloji Yüksek Lisans Programı Olan Üniversitelerin Listesi

Bu içerikte Adli Psikoloji alanında yüksek lisans programı olan üniversiteleri derledik. İçeriğin sonunda ise psikoloji alanındaki diğer yüksek lisans programlarını ve bu programların hangi üniversitelerde olduğunu kronolojik olarak listeledik. Herhangi bir eksik ve hata görmeniz durumunda ya da aklınıza bir şey takılması durumunda yorumlara yazmaktan hiç çekinmeyin.


1) Ankara Üniversitesi – Adli Psikoloji Yüksek Lisansı

Programın Dili: İngilizce
Eğitim Süresi:
2 yıl
Eğitim Türü: Belirtilmemiş
Tez Durumu:
Tezli
Başvuru Koşulları:
Sağlık Bilimleri Enstitüsü; Adli Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı; Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi ile Fen-Edebiyat Fakültesi bölümlerinden en az Psikoloji lisans mezunu olan öğrenciler kabul edilir. ALES EA puanı en az 55 olmalı. Lisans mezuniyet notu en az 50 olmalı.
Kontenjan: Belirtilmemiş
Daha fazla detay için tıklayınız.


2) Üsküdar Üniversitesi – Adli Bilimler Yüksek Lisansı

Eğitim Dili: Türkçe
Eğitim Süresi:
Tezsiz: 1 yıl / Tezli: 2 yıl
Eğitim Türü: Belirtilmemiş
Eğitim Ücreti:  106.840₺
Tez Durumu:
Tezsiz/ Tezli
Başvuru Koşulları:
Tezli program tercihinde programa kabul edilecek öğrenciler; ALES puanının: %65‘i, Lisans mezuniyet not ortalamasının 100’lük sistemdeki karşılığının: %35’i hesaplanarak programa yerleşmeye hak kazanan öğrenciler ilan edilecektir. Tezsiz program tercihinde programa kabul edilecek öğrenciler; Lisans mezuniyet not ortalamasının 100’lük sistemdeki karşılığının: %50’si ALES puanının %50’si, (Adayın ALES sonucu yoksa 55 puan kabul edilecektir.) hesaplanarak programa yerleşmeye hak kazanan öğrenciler ilan edilecektir.
Kontenjan: Belirtilmemiş
Daha fazla detay için tıklayınız.PSİKOLOJİNİN DİĞER ALT ALANLARINDAKİ
YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

Written by

Mehmet Can Kocaman

46 Posts

Merhaba, ben Mehmet Can Kocaman. Psikolojiye olan ilgimden dolayı kurduğum Anlaşılır Psikoloji'de anlaşılır bir dille araştırmalarımı ve kişisel yazılarımı paylaşıyorum. Benimle iletişime geçmek için sitenin iletişim kısmını veya mail adresimi kullanabilirsiniz.mail: [email protected]
View all posts

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *